مقالات

ماشین لباسشویی خود را بیشتر بشناسیم

ماشین لباسشویی خود را بشناسیم | ایران شرق شهریار
۴.۴/۵ - (۲۱ امتیاز)

ماشین لباسشویی خود را بیشتر بشناسیم

ماشین لباسشویی، از وسایل ضروری در هر خانه‌ای است که کاربردهای فراوانی دارد. امروزه لباسشویی، جای شستن لباس‌ها با دست را که فرایندی زمانبر و سخت بود، گرفته است. اما ماشین لباسشویی نیز مثل هر وسیله دیگری، امکان دارد روزی خراب شود و جزئی از آن آسیب ببیند. تنها راه چاره برای در امان ماندن از این آسیب ها، محافظت و نگهداری صحیح از آن با رعایت چند نکته ساده است.

تا زمانی که لباسشویی تان خراب نشود و شما را با یک کپه لباس کثیف تنها نگذارد، قدر آن را نخواهید دانست. خراب شدن لباسشویی می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. این که ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی شود، نمی چرخد یا به راحتی روشن نمی شود، از ایراداتی است که برای لباسشویی به وجود می آید.

ماشین لباسشویی خود را بشناسیم | ایران شرق شهریار

ایران شرق شهریار | نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش لوازم خانگی | تعمیر و خدمات پس از فروش انواع ماشین لباسشویی

رفع ایرادات و مشکلات متداول ماشین لباسشویی

اگر متوجه ایرادی در ماشین لباسشویی خود شدید، سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید. هرچه زودتر مسئله را شناسایی و برطرف کنید، احتمال خسارتهای بعدی نیز کمتر خواهد بود.

در صورت مشاهده موارد زیر به تکنسین های آرا سرویس مراجعه کنید:

ماشین لباسشویی روشن نمی شود

در بیشتر موارد، این مسئله ناشی از یک سوئیچ گیر کرده است. ابتدا مطمئن شوید درب ماشین کامل بسته شده است. در مواردی که درب باز است و یا یکی از سوئیچ های درب ایراد دارد، ماشین روشن نخواهد شد. همچنین ممکن است در مدار تایمر یا پریز برق خود مشکلی داشته باشید. بنابراین ابتدا از رسیدن جریان برق به ماشین مطمئن شوید. اگر مشکل برطرف نشد با متخصصان آرا سرویس تماس بگیرید تا خیلی سریع مشکل برطرف شود.

ماشین لباسشویی به درستی نمی چرخد

وقتی لباس ها در پایان چرخه شستشو خیس می شوند، ممکن است متوجه شوید که لباسشویی نمی چرخد. این می تواند بر اثر بار نامتعادل ایجاد شود که با توزیع مجدد لباس به راحتی قابل اصلاح است. همچنین ممکن است ناشی از سوئیچ درب معیوب یا سیم پیچی درب، سیم آسیب دیده ، کمربند درایو خراب یا فرسوده باشد.

ماشین لباسشویی بیش از حد لرزش دارد

اگر متوجه لرزش بیش از حد دستگاه شده اید، ممکن است ماشین شما به درستی تراز نشده باشد. در ابتدا دستگاه را به طور دقیق هم سطح زمین قرار دهید. کمربندهای فرسوده یا لنت های خراب شده نیز ممکن است مقصر این مشکل باشد.

ماشین لباسشویی بو می دهد

زمانی که ماشین لباسشویی بو می دهد یعنی محیطی برای رشد باکتری ها فراهم شده است. به دلیل اینکه وان ماشین منطقه ای مرطوب و تاریک است، باکتری ها خیلی زود می توانند در آن خانه کنند. بنابراین توصیه می کنیم همواره آن را تمیز کنید. راهنمای نگهداری ماشین لباسشویی می تواند به شما در مراقبت صحیح از لباسشویی کمک کند.

ماشین لباسشویی نشتی دارد

ریختن مواد شوینده بیش از حد، شیلنگ های شل شده، میخکوب لوله های فاضلاب، پمپ ها، وان یا شیلنگ های آب متصل به درام می تواند علت نشت و سایر آسیب های مشابه باشد.

لاستیک های جلوی درب با گذشت زمان فرسوده می شوند و نمی توانند مانع از خروج آب از ماشین شوند. تعویض لاستیک های دور درین می تواند مشکل را حل کند.

همچنین ممکن است ایراد از وان باشد. اگر پس از بررسی به خرابی وان رسیدید، در فکر خرید ماشین لباسشویی جدید باشید.

آب به درستی تخلیه نمی شود

اگر پمپ معیوب، کمربند درایو فرسوده یا شیلنگ تخلیه بسته شده داشته باشید، آب در درام باقی خواهد ماند. هنگامی که درام به طور مناسب تخلیه نشود، می تواند باعث مشکلات جدی شود.

همچنین یک جوراب یا سکه که با لباس ها وارد ماشین شده است، ممکن است در پمپ گیر کرده باشد و باعث عدم تخلیه آن شود. استفاده از مواد شوینده بیش از حد هم مانع از تخلیه کامل و درست ماشین می شود.

ماشین لباسشویی راحتی فوق العاده ای را به هر خانه ای هدیه می دهد. تا زمانی که لباسشویی تان خراب نشود و شما را با یک کپه لباس کثیف تنها نگذارد، قدر آن را نخواهید دانست. خراب شدن لباسشویی می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. بنابراین به محض اینکه متوجه ایرادی در لباسشویی خود شدید، سریعا ترتیب تعمیر آن را بدهید تا عوارض بعدی آن را کاهش دهید. این که ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی شود، نمی چرخد یا به راحتی روشن نمی شود، از ایراداتی است که برای لباسشویی به وجود می آید. در این مقاله مشکلات متداول ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن را لیست کرده ایم. این اطلاعات در تعمیر ماشین لباسشویی کمک بسیاری خواهد بود.

ماشین لباسشویی سروصدا دارد

اگر متوجه صداهای عجیب و غریب در ماشین شدید، ابتدا آن را خوب بگردید. ممکن است یک شی خارجی در آن گیر کرده باشد. البته اگر به نوع صدا خوب توجه کنید، کشف خواهید کرد که ایراد کار از کجاست.

  • صدای شبیه به کلیک به دلیل وجود شی خارجی در ماشین ایجاد می شود.
  • صدای زوزه مانند یعنی چیزی مانع از تخلیه شده است. در این موارد سریعا علتگرفتگی را برطرف کنید، وگرنه سیل در خانه تان جاری می شود.
  • صدای تند و تیز مانند وزوز گوش یعنی اینکه یک چیز خارجی در پمپ قرار گرفته است. در این موارد نیز سریعا آن را برطرف کنید. ممکن است شی وارد پمپ شود و. به آن صدمه بزند.

چرخه شستشو تمام نمی شود

در مواردی که بعد از اتمام زمان، چرخه شستشو تمام نشود، ممکن است ایراد از تایمر باشد. برای برطرف کردن مشکل کنترل پنل را برداشتته و تایمر را چک کنید. با مشاهده هرگونه خوردگی و خرابی در تایمر، باید آن را تعویض کنید.

مواد شوینده روی لباس ها باقی می ماند

تایمر معیوب یا دریچه آب سرد بسته شده توسط رسوب ممکن است دلیل صابون اضافی در لباس شما باشد.

جمع بندی

ماشین لباسشویی، وسیله‌ی ارزانی نیست که وقتی خراب می‌شود و از کار می‌افتد، به راحتی بتوان گزینه جدیدی را جایگزین آن نمود. به همین دلیل باید در نگهداری از آن کوشا بود و اصول مراقبت از آن را مو به مو اجرا کرد. ما در اینجا برخی از ایرادات متدوال  ماشین های لباسشویی را  عنوان نمودیم و سعی کردیم راهنمایی‌های لازم در این باره را به استحضار شما عزیزان برسانیم. لطفاً اگر ماشین لباسشویی شما دچار مشکلی شد که در آن زمینه تجربه‌ای ندارید، حتماً با کارشناسان ما در مجموعه ایران شرق شهریار تماس بگیرید و موضوع را مطرح نمایید.

نتیجه

گروه ایران شرق شهریار ، با بهره مندی از کارشناسان مجرب آماده ارائه مشاوره رایگان جهت هرگونه خدمات پس از فروش و همچنین خرید مناسب ترین محصول متناسب با شرایط محل نصب و نیز پائین ترین قیمت بازار می باشد. همچنین پس از انتخاب و خرید، عملیات اجرایی نصب توسط تکنسین های مجرب گروه خدماتی ایران شرق که مورد تائید شرکت می باشند در اسرع وقت صورت خواهد گرفت. در صورت نیاز به خدمات پس از فروش شرکت توسط عوامل فنی گروه خدماتی ایران شرق با بهترین کیفیت ارائه خواهد گردید.

مشاوره و پاسخگویی طرح ویژه زمستانه تعویض آبگرمکن ایران شرق

در صورت هر گونه سئوال در مورد این طرح می  توانیدبا کارشناسان ما تماس بگیرید تا درکوتاهترین زمان پاسخگوی شما باشند . مشاوران متخصص ما با بیش از ۲۰ سال تجربه فروش تعمیرات و نصب انواع آیگزمکن ، لوازم گاز سوز ، کولر ، یخچال و فریزر و …میتوانند بهترین مشاوره را به شما عزیزان بدهند . ما در تلاشیم تا بهترین خدمات و کالا ها را با بهترین قیمت به شما عزیزان ارائه دهیم.

‫۴.۵/۵ ‫(۲ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *